11
ОБІЙТИ ДЕТЕКТОР БРЕХНІ | Обойти или обмануть детектор лжи можно! (если быть хорошим актером)

ОБІЙТИ ДЕТЕКТОР БРЕХНІ | Обойти или обмануть детектор лжи можно! (если быть хорошим актером)

Олексій, обхід детекторів брехні - досить цікава тема. Які на сьогодні існують методи обману детектора брехні?
Є хімічні методи, коли використовуються спеціальні препарати для згладжування емоційного фону, але їх наявність досить легко виявити за допомогою аналізу крові. Є фізичні методи, наприклад, можна під п'яту покласти кнопку і при відповіді натискати на неї для більш-менш однаковою фізичної реакції, але це теж досить швидко виявляється хорошими фахівцями.
У Лабораторії Брехні ми задалися питанням: чи можна психологічними методами обійти детектор брехні? Психологічний метод - це зміна реакції на те чи інше питання психологічним шляхом. Сюди, звичайно ж, можна віднести удавання «за системою Станіславського», коли сам письменник вірить, що він говорить правду, але для цього потрібно бути хорошим актором.

Розкажи, будь ласка, чому ж ви займаєтеся в цій лабораторії, з таким таємничою назвою «Лабораторія Брехні»?

У Лабораторії ми досліджуємо можливості фахівців з НЛП * при апаратній детекції брехні. Тобто досліджуємо фактично два питання: як люди, що володіють НЛП можуть пройти процедуру на поліграфі і не видати потрібну інформацію, і друге завдання - підготувати своїх спеціалістів з визначення брехні без апарату і порівняти їх ефективність з ефективністю поліграфологів.
У лабораторії ми за допомогою навичок НЛП вчимося самі розпізнавати правду і брехню, відповідаємо на різні питання, спостерігаємо як за тими, хто відповідає, так і за тими, хто спостерігає, як ці люди роблять висновок про правдивість / неправдивість людини. Ми пробуємо різні методики, які нам дозволяють або зробити так, щоб людина могла приховати інформацію про подію, що відбулася, або придумане видати за реально подію.
Якщо на базовому курсі навчання НЛП - «НЛП-практик», люди вчаться початковим навичкам визначення правди-брехні, то в лабораторії ми їх удосконалюємо. Це досягається за рахунок тренування навички калібрування - здатності помічати невеликі зміни в людині, помічати різницю між станом «ТАК» і станом «НІ», а також визначати, чи відчуває людина стрес, коли говорить неправду, навіть якщо намагається його приховати. На тренінгах ми пропонуємо навчитися помічати цю різницю, і приблизно в 70% випадків люди вміють визначати. У Лабораторії Брехні ми прагнемо підвищити ці показники.
А що таке НЛП і як воно допомагає відрізнити брехню від правди?
НЛП - це психологія успішності, система знань про людську ефективності.
За час свого розвитку НЛП накопичило багато інструментів як для детекції брехні, так і для приховування інформації. У разі визначення правди-брехні, навчившись НЛП, люди ефективно калібрують, тое є помічають емоції та стану. І тут ми розвиваємо їх здатність помічати мікропроявленія різних станів у міміці, жестах, диханні, почервонінні / зблідненні шкірного покриву, інтонаціях голосу в контексті визначенні правди і брехні. Також в НЛП існують методики, які дозволять людині швидше навчитися вмінню помічати ці зміни, швидко робити правильні висновки щодо того, бреше людина чи не бреше.

Що стосується другого класу задач, в рамках курсу «НЛП-практик» є ряд технік, які працюють зі значимістю подій. Можна знизити значущість за допомогою субмодальностей, якорів - ці техніки вивчаються вже на перших щаблях курсу і в них немає нічого секретного і складного, але все одно там багато нюансів, тому вивчати їх потрібно на тренінгу.

Знову-таки, на курсі «НЛП-практик» є техніки, які дозволяють забувати такі складові події як відчуття, емоції. Наприклад, техніка лікування фобій. Вона дозволяє відключити реакцію навіть такі події, які знаходяться глибоко в пам'яті, тобто один раз людини злякала собака, і людина на все життя запам'ятав свою реакцію на рівні несвідомого автоматизму і зіткнувшись з собакою ніколи «не забував» знову злякатися. При тому, що зустріч з тієї самої собакою людина вже не може згадати свідомо. Техніка лікування фобії дозволяє людині забути, що у нього була така реакція. Ці ж технології можна застосовувати для названих цілей.

Є техніки і складніше - ми їх створили в результаті досліджень, вони не виходять за рамки курсу "НЛП-практик». По ряду причин не стану розкривати ці техніки і способи, скажу тільки, що при тестуванні вони показали свою ефективність.


Олексій, як Ви думаєте, реально обдурити детектор брехні?
Так, реально. Один мій колега проходив процедуру перевірки і пройшов її успішно, апарат не виявив брехні, точніше поліграфолог не зміг зробити вірного висновку про наміри цієї людини.
Ого. А як же Вашому колезі вдалося це зробити?
Для того, щоб обдурити поліграф потрібно знати, за якими ознаками робить висновки поліграфолог. Детектор показує зміну внутрішніх, фізіологічних параметрів у відповідь на те чи інше питання, на ту чи іншу реакцію. Поліграфолог, коли робить висновок про причетність або непричетність до події або діяння, дивиться, чи є емоційна залученість.
Тобто, якщо людина вкрала гроші, значить, у відповідь на слова «крадіжка», «гроші» або згадування конкретної суми з конкретного місця, швидше за все, людина, якщо він причетний до цієї події, дасть емоцію, тобто на рівному графіку у нас з'явиться сплеск. За допомогою технік НЛП ми можемо управляти значимістю минулих подій: якщо знизити значущість цієї події, то цілком можливо, людина не проявить цю емоцію.

А як проходить навчання, що конкретно ви робите в лабораторії?

Збираємося, пропонуємо ту чи іншу методику, потім, працюємо в двох групах.
Група, яка займається детекцией, виконує вправу, підвищує спостережливість.
Група, яка займається обкаткою методів, пробує той чи інший метод. Далі ті, хто готували фахівця з брехні, а його відправляють до фахівців з детекції брехні, і вони проводять процедуру перевірки, на підставі якої ми робимо висновок - спрацювала методика чи ні. Потім вибудовуємо плани на наступну зустріч. Іноді ми запрошуємо спеціалістів-поліграфологів для того, щоб уточнити ті чи інші елементи.

Олексій, хотілося б навчиться детекції брехні. Скажіть, а якими знаннями повинен володіти людина для участь в Лабораторії Брехні?

Для участі в першій групі достатньо перших 3-4 ступенів курсу "НЛП-практик», для другої потрібно пройти весь курс.

Це означає, що приховати брехню складніше, ніж її виявити?

Скоріше для того, щоб добре приховати інформацію, потрібно володіти великою кількістю знань і навичок. Навчитися виявляти неправду можна за кілька тренінгових занять. Навчання цього будується за принципом від простого до складного. Спочатку всі вчаться помічати окорухових руху. У НЛП було відмічено, що коли людина звертається до пам'яті, то він дивиться наліво, коли конструює інформацію - праворуч. І по напрямку руху очей можна визначити, коли людина згадує, а коли придумує. Але якщо б було все так просто ... Тут як у кожному правилі є винятки, наприклад, з особистих досліджень можу сказати що у 25-30 відсотків людей все навпаки. Також є люди, у яких ці рухи ледве помітні, або людина свідомо може контролювати ці рухи.
І як же бути в таких випадках?
Для цього й існує Лабораторія Брехні. Якщо людина свідомо намагається контролювати глазодвігетельние руху, то він видасть своє хвилювання як-небудь інакше. Справа в тому, що свідоме увагу людини обмежено числом Міллера (7 + -2), і якщо людина починає контролювати окорухових рух, то він може випустити з уваги сіпання пальців, і при тренуванні можна навчитися помічати такі рухи, а також навчитися присвоювати їм значення : правда / брехня.
При цьому ми не заздалегідь стверджуємо, що цей рух позначає брехня, а це правду, а дізнаємося це в ході бесіди, спочатку ставлячи прості питання, відповіді на які відомі або очевидні: наприклад, можна запитати, як людина добирався до місця зустрічі, стояв чи він в пробці і разом з вербальним відповіддю стежити, як реагує його м'язовий тонус, коли людина погоджується з вашими словами, а коли заперечує їх. Потім можна задавати питання складніше і продовжувати стежити за реакцією. Після деякого тренування можна досягти стану, коли ви знаєте відповідь ще до того як людина вимовить його.
Такий підхід показав свою ефективність і спрацьовує майже стовідсотково у випадках, якщо відповідає на питання не проходив спеціальної підготовки. Якщо ж людина готувався говорити неправду, то потрібно звертати увагу на більшу кількість деталей: фізіологія, структура мови, голосові параметри - все це ми досліджуємо в нашій «Лабораторії Брехні».
( Engine 2222 дней )
Обсуждение Против Рассказать другу детектор брехні обхід обман брехня міліція тест звільнення детектор лжи как обойти детектор лжи обход детектора лжи ложь милиция тест на детекторе лжи Все